במפגשי האפיה אשמח להנחות וללמד את רזי האפייה עם מתכונים פשוטים להכנה ומרשימים למראה, שאותם נבחר יחד בהתאם לרצונכם, תוך שימוש בחומרי גלם הקיימים בכל בבית

  • עדי ברק אגמון

תותים, עסקים ומתכונים - השילוב המושלם


השתייכות לקבוצות פייסבוק אזוריות מביאה איתה חשיפה ומפגשים עם אנשים, קהילות ושירותים שונים.

השבוע, באחת מקבוצות הפייסבוק של תושבי חדרה, נתקלתי בפוסט מכירת תותים אורגניים ישירות מהחקלאי. המחיר היה טוב, התזמון היה טוב והעובדה שכל בני הבית אוהבים תותים, הובילה אותי לרכוש ארגז של 4 ק"ג.


בשיחת הטלפון עם ש. מפרסם הפוסט הבנתי שלא רק שמדובר בתותים טריים ואורגניים, אלא גם שהוא יביא את הסחורה ישירות אלי הביתה בשעות אחה"צ ("עדיף לך אחה"צ, המשלוח יגיע ישר מהקטיף").

יותר טוב מזה, כנראה שלא אוכל לבקש.


לקראת ערב כשראיתי שהבחור לא מגיע, יצרתי קשר לוודא זמן הגעה. בכל זאת אני לבד עם שני הפושטקים וצריכה לתכנן את זמני המקלחות וההשכבות.

"אל תדאגי יקירה, הבן שלי יצא והוא בדרך אליך". מעולה. הכל טוב , בלי לחץ, שיסע בזהירות.

עשר דקות לאחר מכן - טלפון. "אל תשאלי, הבן שלי עשה תאונה, הוא בסדר אבל מחליפים פרטים ויש עיכוב. אני שולח לך את המשלוח במונית. אני ממש מצטער, אני לא אקח ממך כסף על הסחורה. הפעם עלי".


איש יקר, תנשום עמוק. הכל בסדר בלי לחץ. אפשר מאוחר יותר, אפשר גם מחר. הכל טוב. זה רק תותים, הבן שלך חשוב יותר. תהיה איתו. אני כאן, לא הולכת לשום מקום.


כעבור שעה בערך הוא מגיע, כולו התנצלות וצער כאילו שכח לאסוף את הילד מהחוג.

כשהגשתי לו את הסכום לתשלום הוא הסכים לקחת רק מחצית מהסכום. לא עזרו תחנוני לשלם לו את מלוא התמורה - "השירות שלי הוא מעל הכל!" כך הוא אומר לי.


וככה, בערב יום שני, אני חווה שוב את אחד השיעורים החשובים בעסקים: שירות, אדיבות, אכפתיות וכבוד לצרכן הם ה א'-ב' של כל עסק.