במפגשי האפיה אשמח להנחות וללמד את רזי האפייה עם מתכונים פשוטים להכנה ומרשימים למראה, שאותם נבחר יחד בהתאם לרצונכם, תוך שימוש בחומרי גלם הקיימים בכל בבית

  • עדי ברק אגמון

עוגת יום ההולדת שלי- COCONUT CREAM PIE

עודכן ב: 9 אוג 2020

לפני כחודש בעודנו בעיצומה של הקורונה ראיתי תמונה באינסטגרם שפתחה פתאום מגירה קטנה ורחוקה בזיכרון. מגירה שבה שכנה עוגת פלאים שהכינה לי לילי - המלאך השומר שלי.

אני כבר לא זוכרת מה היתה אותה התמונה, מה שאני כן זוכרת זה את הטעם שהרגשתי בפה - טעם שלא הרגשתי כבר 40 שנה.

טלפון מידי ללילי.

לילי היתה המטפלת שלי בפעוטון, בגן ובמהלך שנותי הראשונות בבית הספר, לילי היתה האוזן הקשבת והחיבוק העוטף כששרי נפטרה וכשהורי התגרשו. לילי בעלת הלב הגדול והחזק, שגם אירועי העבר לא יכולו לו והוא המשיך וממשיך לפעום כנגד כל הסיכויים. לילי שהבית שלה והלב שלה תמיד פתוחים עבורי.


"לילוש, את לא תאמיני במה נזכרתי....את זוכרת שהיינו ילדים והכנת לנו עוגה שהיה בה קרם של קוקוס ומעל קצף ,איך קראו לה?"

"מה זאת אומרת איך קראו לה?! זה COCONUT CREAM PIE. הייתי מכינה לכם אותה, קרם שניט ושושנים. זה מה שהכי אהבתם". זהו, ברגע אחד חזרו כל הזיכרונות ומיד השבעתי אותה שבביקור הבא שלי בעין גדי היא חייבת לתת לי את המתכון.

מסתבר שלא היה פשוט לשלוף את המתכון. מדובר במתכון "מתגלגל" - מאימא של הלן להלן ואז ללילי ועכשיו אלי. הלן הגיעה לעין גדי כמתנדבת מארה"ב והכירה כאן את רוי שהגיע גם הוא לקיבוץ כמתנדב מקנדה ויחד הם הקימו משפחה של בנות יפיפיות ובכדי לסגור מעגל - הם היו השכנים שלי עד גיל 8 (זוכרים... אני לא מאמינה בצרופי מקרים...).

אז בביקור האחרון שלי בעין גדי, כשהשתחררנו קצת מהגבלות הקורונה, ביקרתי את לילי ודרך החלון קיבלתי את המתכון, הנחיות והסברים.

השבוע חגגתי יום הולדת וזו היתה הזדמנות נהדרת לפנק את עצמי עם עוגה שכולה זיכרונות טובים.


אז הינה המתכון (עם טיפ טיפה נגיעות ושינויים קלילים ברמת הכמויות), בתקווה שגם אתם תוכלו להתפנק על עוגה יפיפייה בטעם של פעם.


לתחתית הפאי:

1/2 1 כוסות+ 2 כפות קמח

כף סוכר

1/2 כפית מלח

100 גר חמאה קרה חתוכה לקוביות